Наукова бібліотека


МНУ ім. В. О. Сухомлинського

Новини
Проект «Жива бібліотека»
в Науковій бібліотеці МНУ імені В.О.Сухомлинського

          20 березня 2014р. у читальному залі Наукової бібліотеки МНУ імені В.О.Сухомлинського в рамках Європейського тижня протидії расизму спільно з Радою національних товариств Миколаївської області було проведено захід «Жива бібліотека». Проект «Жива бібліотека» - це бібліотека, де замість книг – люди, замість читання – жива розмова. Студенти університету та учні коледжу мали змогу «прочитати як книгу», тобто поспілкуватися з представниками національних меншин, які мешкають на Миколаївщині – вірменами, болгарами, ромами, росіянами, євреями, корейцями, чеченцями, дагестанцями, азербайджанцями, німцями, месхетинськими турками, щоб підтвердити або розвінчати свої стереотипи про них.
         Мета подібного заходу – створити діалог між різними категоріями людей, сконтактувати тих, хто не має можливості спілкуватися між собою у повсякденному житті.
   Після дружнього, щирого спілкування учасникам було запропоновано спільно створити «Скатертину миру», де у малюнках відобразити свої враження, емоції від зустрічі, та свої побажання світу.
          У цей важкий для України час подібні заходи мають дуже велике значення, тому що закликають до порозуміння, толерантності та гуманізму.
                                                                 Пресс-центр Наукової бібліотеки